Obchodní sdělení
.

Austrálie

Původní obyvatelé Austrálie byli lovci a sběrači s vlastním jazykem a náboženstvím. První evropan, který spatřil v roce 1606 Austrálii byl nizozemský mořeplavec Willema Janszoona. Během 17. století Nizozemci zmapovali severní a západního a severního pobřeží, které pojmenovali Nové Holandsko, ale neosídlili jej. V roce 1770 zmapoval James Cook východní pobřeží Austrálie. Zabral je pro Velkou Británii a pojmenoval Nový Jižní Wales. Přistál v Botany Bay a jeho objevy daly podnět k vytvoření trestanecké kolonie.

Národní parky a chráněné oblasti

Queensland má rozlohu 1 852 642 km² a velkou část pokrývají národní parky a chráněné krajinné oblasti.  Celých 45% obyvatelstva žije v hlavním městě Brisbane.  Zbytek země má velmi nízkou hustotu osídlení.…

Rady na cestu po Austrálii

K cestě do Austrálie musíte mít cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců od plánovaného data odjezdu, a platné australské vízum ve formě souhlasu s cestou zaslaného elektronickou poštou australskými imigračními úřady. O vízum lze…

Crater Lakes National Park. V národním parku jsou dvě kráterová jezera Lake Eacham a Lake Barrine vnořená do deštného pralesa. 

Cairns  a Velký bariérový útes

Klidné město na severu Queenslandu bylo založeno v kolem roku 1876. Je turistickým centrem díky blízkosti Velkého bariérového útesu, který je nejrozsáhlejší stavbou postavenou živými tvory a nikoliv lidskou rukou. Je to jediná…

Kangaroo Island je třetí největší ostrov Austrálie. Je 150 km dlouhý a 30 km široký a nebyl obýván až do objevení na poč. 19. stol. I dnes je zde téměř nedotčená příroda. Turisté sem jezdí pozorovat klokany, koaly, ptakopysky,…

Coober Pedy je město známe bohatým nalezištěm opálů leží v nehostinné krajině. Teplota v létě tu dosahuje 50 stupňů, proto si lidé staví obydlí v bývalých opálových dolech, kde je stála teplota během celého roku. V bývalém dole je i kostel.

Adelaide je hlavní město Jižní Austrálie. Kromě jiného je zde botanická zahrada a zoo. Za městem Mt. Lofty Ranges-výletní místo obyvatel města protkané turistickými stezkami. 

Manly Beach je nejznámější pláž severní Sydney. V blízkosti je Shelly Beach s vyhlídkou. 

Darling Harbour je centrum zábavy uprostřed Sydney. Je zde námořní muzeum, akvárium, Star City, IMAX a celá řada dalších atrakcí. 

Botanická zahrada Sydney. Leží v blízkosti budovy Opery. Byla založena r. 1816 a najdeme zde rostliny typické pro oblast jižního pacifiku. Ve sklenících jsou rostliny tropické. 

Tamarama Beach leží vedle Bronte Beach a Bondi Beach. Všechny spojuje turistická stezka. 

Bondi Beach je jedna z největších a nejoblíbenějších pláží v Sydney. Turistická stezka jí spojuje s Tamarama Beach a Bronte Beach.

AMP Tower je rozhledna uprostřed Sydney s otáčivou restaurací umístěnou 305 m nad zemí. 

Katherine Gorge. Řeka si zde prorazila cestu skalami a vytvořila úžasnou scenérii, kterou si lze nejlépe prohlédnout z kanoe nebo z lodi. 

Finke Gorge National Park. Nejnavštěvovanější místo národního parku je Palm Valley. Je to místo, kde rostou palmy. Tropická fauna v této oblasti láká turisty na jednodenní výlet.

Arnhem Land je území původních obyvatel na druhém břehu Alligator River. Toto území je zpřístupněno pouze na povolení nebo pro organizované skupinky turistů s průvodcem.

Darwin je přístav z poč. 19. stol. Dnes je hlavním městem Severního teritoria. V muzeu jsou sbírky umění původních obyvatel. 

Ubytování
Archiv článků
Štítky