Obchodní sdělení
.

Severní Teritorium

Hlavním městem Severního Teritoria je Darwin. Většinu území pokrývá zabírají národní parky. Je zde nejvíce dochovaných aboriginských skalních maleb.

Katherine Gorge. Řeka si zde prorazila cestu skalami a vytvořila úžasnou scenérii, kterou si lze nejlépe prohlédnout z kanoe nebo z lodi. 

Finke Gorge National Park. Nejnavštěvovanější místo národního parku je Palm Valley. Je to místo, kde rostou palmy. Tropická fauna v této oblasti láká turisty na jednodenní výlet.

Arnhem Land je území původních obyvatel na druhém břehu Alligator River. Toto území je zpřístupněno pouze na povolení nebo pro organizované skupinky turistů s průvodcem.

Darwin je přístav z poč. 19. stol. Dnes je hlavním městem Severního teritoria. V muzeu jsou sbírky umění původních obyvatel. 

Crocodile farm – krokodýlí farma v blízkosti Darwinu. Je zde velké množství slanovodních i sladkovodních krokodýlů od nejmladších po velmi staré a urostlé kusy. Atrakcí pro návštěvníky je jejich krmení ve 14.00 hodin. 

Alice Springs – v blízkosti oázy byla r. 1871 postavena telegrafní stanice a u ní bylo r. 1888 založeno město. Dále je zde Anzac Hill – vyhlídka na město, muzeum jehož expozice je zaměřena na kulturu původních obyvatel. 

Kakadu National Park je zalesněné území s bohatou florou a faunou. Je možné zde pozorovat tisíce druhů zvířat, ptáků, plazů, ryb a hmyzu. Nejnavštěvovanější částí parku je Ubirr, kde se je možné prohlédnout sklaní kresby původních obyvatel, vodopády Jim…

Litchfield National Park. Národní park se rozkládá se na území o rozloze 650 km čtverečních a je oblíbeným výletním místem obyvatel Darwinu. Jsou zde vodopády s jezírky, ve kterých je možné se na vlastní nebezpečí koupat. Najdeme zde“magnetic termite mounds“.…

Mataranka je oáza s křišťálově čistou termální vodou zasazený do deštného pralesa. V oblasti je možné kempovat. 

Tiwi Islands je území původních obyvatel, které bylo dlouho izolováno a proto se zde vyvinula unikátní kultura. Zpřístupněno pouze na povolení nebo organizovaným skupinkám turistů s průvodcem. 

Kings Canyon – turistická stezka vede po obvodu kaňonu. Je možné sejít dolů do „Garden of Eden“, kde se i v době sucha drží voda a rostou zde tropické rostliny.

Keep River National Park – území má upravené turistické trasy. Jsou zde k vidění skaní malby původních obyvatel. V období dešťů jsou návštěvnící odvezeni na nejzajímavější místa dopravním prostředkem. 

MacDonnell Ranges – ve východní části najdeme kromě řady přírodních krás, také Corroboree Rock, horu na které původní obyvatelé uchovávaly posvátné předměty. V západní části je také řada propastí, roklí a strží (Simpsons Gap, Stadley Chasm, Serpentine Gorge, Ormiston Gorge…

Gregory National Park je málo navštěvovaný park o rozloze 10500 km čtverečních nabízí svým návštěvníkům turistické výlety, rybaření, relaxování na odlehlém místě. 

Ubytování
Archiv článků
Štítky