Rodinné výlety patří mezi ty nejkrásnější. Strávíte spolu čas, zjistíte, jak se každý člen rodiny má a také zažijete mnoho legrace. V letním období bývá zoologická zahrada častým cílem rodin s dětmi, tak vyrazte také. Třeba do jedné ze tří, které v článku máme.

V ostravské zoo žije až 5000 zvířat

Díky obětavosti všech zaměstnanců ostravské zoo se zde daří chovat ta nejnáročnější zvířata. To přispělo k úspěchům, kterých si všimly i zahraniční organizace. Tato celosvětová podpora je velmi důležitá, protože umožnila zoo dostat se k druhům zvířat, u kterých je to extrémně těžké.

V Zoo Ostrava na vás čeká neuvěřitelné množství zvířat – až 5 tisíc kusů. 85 % z nich jsou obratlovci. Za návštěvu stojí také rozsáhlý botanický park s osmi expozicemi bambusu, bonsají a rostlin Dálného východu.

TIP: Nejste z okolí? To vás budou zajímat chaty a chalupy k pronájmu. Tento typ ubytování je mezi Čechy (ale už i cizinci) velmi oblíbený, protože přináší samá pozitiva. Získáte nečekané soukromí, pohodu a i možnost ubytovat i psa.

Pokud se sem vydáte v období duben až srpen, můžete v zoo být od 9 do 19 hodin. Vstupné vás bude stát od 90 kč do 130 Kč.

Olomoucká zoologická zahrada se skrývá na Svatém Kopečku

Od svého založení byla zoo Olomouc téměř 2x uzavřena, protože nevydělávala dost peněz a lidem vadil nepříjemný zápach. Díky bohu si Česká republika v 70. letech 20. století našla v zoologických zahradách velké zalíbení, takže nedošlo jen k zachování, ale velkému rozšíření.

Na začátku to byla malá zoo (zookoutek) s několika málo zvířaty. Po rozšíření (medvědinec, pavilon divokých šelem, voliéra dravců, 32metrová vyhlídková věž) už vypadala skoro stejně jako dnes.

V 18 expozicích najdete přibližně 350 druhů zvířat – dohromady tvoří asi 1700 kusů.

Zoo se nachází asi 10 km od centra Olomouce, přesněji na Svatém Kopečku. Autobusy 11 a 111, které jezdí z hlavního nádraží, do zoo jedou 20 minut.

Vstupné se pohybuje mezi 100 a 140 Kč. Parkování stojí 70 Kč. Otevírací doba se liší v závislosti na ročním období. Od dubna do srpna je otevřeno od 9.00 do 20.00.

Dvůr Králové a neobyčejný Safari park

Safari Park loni oslavil 75. výročí svého založení. Prvních dvacet let se nedělo téměř nic a teprve s příchodem ředitele – přírodovědce, cestovatele a učitele Josefa Vágnera se začalo dít něco velmi zajímavého. Ze svých cest po Africe přivezl asi 3000 zvířat a doufal, že zde o ně bude lépe postaráno.

Protože se zvířata v parku měla nadstandardně dobře (jak se očekávalo), byly zvětšeny výběhy a postaveny speciální expozice. Park byl otevřen pro veřejnost v roce 1989, což byl Josefův životní sen.

Park nabízí 15 expozic se zvířaty z Afriky, jak už název Safari napovídá. V hlavní sezóně (15.5. – 3.10.) je otevírací doba od 9 do 18 hodin. Na pokladně zaplatíte 190 nebo 240 Kč. Pokud si vstupenku koupíte online, ušetříte až 40 Kč.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.