Tipy na výlety v okolí Božího Daru

Boží Dar je svou nadmořskou výškou 1 028 m n.m. nejvýše položeným městečkem ve střední Evropě. Nachází se na náhorní planině v centru Krušných hor. Je významným turistickým centrem a střediskem zimních sportůNejznámější turistická stezka pro rodiny s dětmi je Ježíškova stezka. Město je výchozím bodem pro výstup na Klínovec a Fichtelberg na německé straně hranice. 

Klínovec je nejvýše položenou rozhlednou v ČR. Najdeme ji na  stejnojmenném nejvyšším vrcholu Krušných hor v nadmořské výšce 1 244 m. Za zvláště dobré viditelnosti lze vidět Sněžku, Ještěd, šumavský Javor, Říp či Petřín.  

V nedalekém Oberwiesenthalu je lázeňské a relaxační centrum s bazénem a celá řada možností sportovního vyžití v letní i zimní sezóně. Vyzkoušet můžete například Monsterroller, letní tubing nebo letní sáňkování.

Do Oberwiesenthalu i do lázní Jáchymov můžete dojít pěšky. Deset kilometrů vzdálené Abertamy jsou také oblíbené lyžařské a turistické centrum. Za pozornost stojí abertamské naučné stezky

Blatenský vrch je součástí Jáchymovské hornatiny. Přístupná rozhledna z roku 1913 je 21 m vysoká a má 92 schodů. V blízkosti jsou Vlčí jámy – propadlé štoly. 

Autor a foto: Dana Petrunčíková

Související články:

Josefův Důl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..