Rady na cestu po Austrálii – vízum, ubytování, doprava

K cestě do Austrálie musíte mít cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců od plánovaného data odjezdu, a platné australské vízum ve formě souhlasu s cestou zaslaného elektronickou poštou australskými imigračními úřady. O vízum lze žádat na internetu. Vyplníte dotazník na internetové stránce www.immi.gov.au, zaplatíte poplatek za podání žádosti (zadáním do internetového dotazníku údaje své kreditní karty) a vyčkáte udělení souhlasu s cestou, který vám bude doručen e-mailem. Doba od vyplnění formuláře do doručení víza e-mailem je pár hodin. Turistické vízum neopravňuje k pracovní činnosti.

Při žádosti o udělení víza musíte předložit prohlášení, že máte dostatek finančních prostředků pro pobyt v Austrálii a na cestu zpět. Cestovní pojištění je nezbytně nutné, očkování nikoliv.

Ubytování během cestování

Booking.com

Máte-li omezený budget, tak se nebojte spát v hostelech. Služby celkově jsou v AU drahé, takže doporučuji koupit prima spacák a spát v hostelech. Dobrá volba jsou také buňky v kempech. Jsou zařízené nábytkem, malou kuchyňkou a topením. Jedna noc vyjde na 15-25 AUD za noc. Sociální zařízení jsou v kempech na vysoké úrovni. V některých se vám může stát, že je tam přistaven mop a cedulka, aby jste si po sobě vytřeli.

Autobus nebo auto?

Autobusy jsou pohodlné a klimatizované a cena je přímo úměrná komfortu. Stejně tak vlaky. Různé druhy jízdenek lze koupit u kasy i ve snadno obsluhovatelných automatech. Z firem zajišťujících dálkové spojení je nejznámější Greyhound. Nabízí celou řadu okruhů, takže si můžete koupit „pas“ na vybraný okruh a pak už jenom kdykoliv a kdekoliv nastoupit nebo vystoupit. Mají to vymakané tak, že ikdyž budete cestovat autobusem, uvidíte ta nejzajímavější místa.

Pokud budete chtít cestovat autem, většinou se vyplatí si nějaké koupit a před odletem domů ho zase prodat. Pokud si ho budete chtít půjčit, pak musíte mít náš i mezinárodní řidičák a pojištění.

The Pinnacles Desert

Tipy na půjčení auta:
• na internetu si můžete nejsnáze vybrat vhodnou velikost vozu a cenu
• pojištění vozu by mělo být nedílnou součástí ceny pronájmu vozu
• je vhodné si pronajímat vůz na delší dobu. Dostanete nižší cenu
• zvolte si vhodnou velikost vozu
• pozorně si prostudujte všechny podmínky a pravidla
• zjistěte si, zda poskytují 24-hodinovou pohotovostní silniční službu
• místo, datum a čas vyzvednutí a navrácení vozu musí být ve smlouvě přesně specifikováno
• některé společnosti umožňují navrácení vozu jinde než byl vůz vyzvednut
• vyžádejte si dětskou autosedačku v případě, že cestujete s dítětem

Autor a foto: Dana Petrunčíková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..