Foto: Milenium 187

Historické památky Brna se slevou

Na místě slovanského hradiště z 11. stol. vzniklo ve 13. stol. opevněné město. Dom sv.Petra a Pavla vznikl jako románská bazilika ve 12. stol. přestavěná ve 14. a 18. stol. Novogotická podoba je z let 1884-91 a 1904-10. Dochovala se zde řada renesančních a barokních domů , pozdně gotická radnice (1510) s pověstným „brněnským drakem“, kostel sv. Jakuba s gotickou halou budovanou 200 let. Hrad a pevnost Špilberk byla založen ve 13.stol a později přestavěný na barokní pevnost. Dnes je v něm Muzeum města Brna.

Dále stojí za vidění gotický hrad Veveří, vila Tugendhat, která je na seznamu UNESCO a Jurkovičova vila. V brněnských Pisárkách je Pavilon Anthropos o původu a vývoji člověka od nejstarších dob. Asi nejazjímavějším místem je Labyrint pod Zelným trhem. 1000 m středověkých chodeb s 212 schody a zajímavou expozicí archeologických nálezů určitě stojí za to projít. A jestli chcete vidět 50 000 lebek pohormadě, tak se podívejte do Kostnice u sv. Jakuba.

Booking.com

 Jak v Brně ušetřit?

Stejně jako kdekoliv jinde, tak i v Brně se vstup do památek a muzeí platí. Koupíte-li si v jakémkoliv informačním centu BRNOPAS, tak za drobné peníze získáte slevy do prakticky všech brněnských atrakcí. Ano, zaplatíte za to, že pak budete vstupné stejně platit, ale ne všude. Jedete-li do Brna na minimálně 3 dny s celou rodinou, a hodláte-li navštívit „všechno“ zajímavé (kromě brněnského veletrhu), tak se to vyplatí.

Získané slevy se pohybují od 10% do 100%. A tu 100% slevu můžete získat například na vstup do historického Mincmistrovského sklepa, do již zmíněné vily Tugendhat nebo na Šifrovací hru: Tajemství staré radnice. Aktuální slevy najdete zde.

Ušetřit můžete také na dopravném. Po Brně lze jezdit na kole. Jsou zde cyklostezky. V hromadné dopravě ušetříte, když si koupíte 3 denní, 5 denní nebo 14 denní jízdenku. 

Související články:

Josefův důl, Jičín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..